Dołącz do nas

Forum Logopedy

O czasopiśmie

Dlaczego warto prenumerować czasopismo?

 

Forum Logopedy

Forum Logopedy to czasopismo tworzone pod patronatem Polskiego Związku Logopedycznego.

Nasi autorzy to wieloletni praktycy logopedzi, foniatrzy, ortodonci, psychiatrzy, laryngolodzy, którzy dzielą się z Państwem swoim doświadczeniem i wiedzą. Co dwa miesiące dostarczymy Państwu wiedzy na temat skutecznej terapii logopedycznej, metod pracy z małymi pacjentami oraz pomysłów na przeprowadzenie ciekawych zajęć. Opisywane przypadki popieramy przykładami. Podpowiadamy w jakich przypadkach logopedzi powinni podejmować współpracę z innymi specjalistami.


Co znajdą Państwo w czasopiśmie?


Z praktyki logopedy – case studies niszowych i ciekawych przypadków logopedycznych przygotowanych w oparciu o realne przykłady zaburzeń mowy, z jakimi zgłaszają się dzieci i dorośli do Państwa gabinetów. Przedstawiamy sytuację od diagnozy przez plan terapii po gotowe scenariusze zajęć.

Współpraca z… - punkt widzenia innych specjalistów, m.in. foniatry, ortodonty, laryngologa, neurologa, psychologa w różnych zaburzeniach. Wytyczne, o czym warto pamiętać i wskazówki, w jaki sposób może działać logopeda, jeżeli problem ma podłoże medyczne.

Metody terapii logopedycznej – sprawdzone zalecenia prowadzenia terapii logopedycznej, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność. W praktycznym ujęciu , poprzez ćwiczenia dobrane do konkretnych sytuacji.


Zajęcia z pomysłem – kilkunastostronicowy bank pomysłów na prowadzenie zajęć logopedycznych z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami do różnych zaburzeń mowy wraz z kartami pracy, zabawami logopedycznymi wierszykami i praktycznymi wskazówkami.

Zawód logopeda – nowości i interpretacje prawne dla logopedów pracujących w różnych placówkach. Wyjaśnienia dotyczące rozwoju zawodowego oraz rzetelne informacje, o tym jakie pomoce logopedyczne są skuteczne i w jakich wydarzeniach warto brać udział.

Wywiad miesiąca – rozmowy z ekspertami w terapii danego zaburzenia mowy oraz z praktykami, którzy wskazują wady i zalety wybranych metod pracy, dzielą się zdobytym doświadczeniem, przedstawiają rozwiązania do natychmiastowego zastosowania w codziennej pracy.


Współpraca z rodzicami – wskazówki: jak można zachęcać rodziców i opiekunów do pomocy, jak należy organizować współpracę z rodzicami i jak egzekwować od nich wykonywanie zaleceń logopedycznych, aby prowadzona terapia odniosła pożądany skutek.

Zamawiając wersję premium prenumeraty zyskują Państwo dostęp do wszystkich  wydań archiwalnych czasopisma od wydawanego od 2014 roku.

 

Sięgnij już dziś po 64 strony magazynu Forum Logopedy będącego niezbędnym narzędziem w codziennej pracy logopedów!