Przeczytaj bezpłatny numer czasopisma

Czasopismo

Dlaczego warto prenumerować czasopismo?

Jeżeli zależy Ci na prowadzeniu skutecznej terapii logopedycznej z wykorzystaniem nowych metod pracy, chcesz dowiedzieć się, w jakich sytuacjach należy współpracować z innymi specjalistami aby nie popełnić błędu w prowadzeniu terapii, nie wiesz, jak uatrakcyjnić zajęcia a boisz się szybko rosnącej konkurencji w zawodzie logopedy to nie możesz przegapić najnowszego wydania magazynu "Forum logopedy", będącego niezbędnym narzędziem w codziennej pracy logopedów

Praktyczna formuła czasopisma ułatwi Państwu codzienną pracę i pomoże:

 • skutecznie prowadzić terapię, także niszowych przypadków, dzięki wskazówkom specjalistów z długoletnim doświadczeniem
 • zorganizować ciekawe zajęcia na podstawie autorskich zestawów ćwiczeń
 • dobrać odpowiednie metody pracy dzięki podpowiedziom ekspertów danego zaburzenia oraz innych specjalistów: foniatry, ortodonty, psychologa, laryngologa, psychiatry
 • rozstrzygać sporne kwestie prawne dotyczące zawodu logopedy na podstawie wyjaśnień radców prawnych

W czasopiśmie znajdą Państwo następujące działy:

 • Z praktyki logopedy – casy studies niszowych i ciekawych przypadków logopedycznych przygotowanych w oparciu o realne przykłady zaburzeń mowy, z jakimi zgłaszają się dzieci i dorośli do Państwa gabinetów. Przedstawiamy sytuację od diagnozy przez plan terapii po gotowe scenariusze zajęć.
 • Współpraca z… - punkt widzenia innych specjalistów, m.in. foniatry, ortodonty, laryngologa, neurologa, psychologa w różnych zaburzeniach. Wytyczne, o czym warto pamiętać i wskazówki, w jaki sposób może działać logopeda, jeżeli problem ma podłoże medyczne.
 • Metody terapii logopedycznej – sprawdzone zalecenia prowadzenia terapii logopedycznej, które cieszą się uznaniem ze względu na swoją efektywność. W praktycznym ujęciu , poprzez ćwiczenia dobrane do konkretnych sytuacji, przedstawiamy działania m.in. metody biofeedback, integracji sensorycznej, metody Warnkego.
 • Zajęcia z pomysłem – kilkunastostronicowy bank pomysłów na prowadzenie zajęć logopedycznych z oryginalnymi, autorskimi scenariuszami do różnych zaburzeń mowy wraz z kartami pracy, grami i zabawami logopedycznymi oraz tekstami rymowanek i wierszy.
 • Zawód logopeda – nowości i interpretacje prawne oraz podatkowe dla logopedów pracujących w oświacie, placówkach kulturalnych, służbie zdrowia oraz gabinetach prywatnych. Aktualne wiadomości dotyczące rozwoju zawodowego oraz rzetelne informacje, jakie pomoce logopedyczne są skuteczne i w co warto zainwestować.
 • Wywiad miesiąca – rozmowa z ekspertami znanymi z osiągnięć w terapii danego zaburzenia mowy, ale przede wszystkim z praktykami, którzy wskazują wady i zalety wybranych metod pracy, dzielą się zdobytym doświadczeniem oraz przedstawiają rozwiązania do natychmiastowego zastosowania w codziennej pracy
 • Współpraca z rodzicami – wskazówki, jak można zachęcać rodziców i opiekunów do pomocy, jak należy organizować współpracę z rodzicami i jak egzekwować od nich wykonywanie zaleceń logopedycznych, aby prowadzona terapia odniosła pożądany skutek. Ponadto skuteczne sposoby postępowania z rodzicami bagatelizującymi problem, roszczeniowymi i nadopiekuńczymi.
 • Logopeda w Europie – przybliżenie metod prowadzenia terapii logopedycznej i organizacji pracy w innych krajach.
 
Numer 18
Marzec 2017
 
 

Spis treści

KSIĄŻKI I WYDARZENIA
ZAWÓD LOGOPEDA
TEMAT NUMERU
Ten serwis używa plików cookies zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza jej akceptację.